צירוף מקרים? לאחר מעל חודש ימים בהם נותר הכפר אל-עראקיב עומד על תילו, הגיעו הבוקר כוחות גדולים ותוך זמן קצר הרסו אותו בפעם השביעית.

על אף שהקרן הקיימת לישראל טענה בחודשיםהאחרונים כי אין לה כל קשר להריסות הבתים, קשה להתעלם מהצבתו של בסיס חדש של הקק"ל בשבוע שעבר בקרבת הכפר, המאיים על השטח כולו בייעור.

במקביל להריסת הכפר הבוקר, החלו כלים של הקק"ל בהכנת השטח לייעורו.

יער טלויזית האלוהיםהכפר אל- עראקיב נהרס כליל שבע פעמים במהלך החודשים האחרונים, בכל אחת מן הפעמים הגיע כוח שיטור גדול, מלווה באנשי הסיירת הירוקה ובדחפורים והחל במלאכת ההריסה בשעות הבוקר המוקדמות. הבוקר, נהרס הכפר בפעם השביעית על כל מבניו ועציו נעקרו, ושוב, נותרו אנשיו מופקרים בשטח, ללא קורת גג. האווירה השקטה שהשתררה בכפר במהלך עיד אלאדחא שחל בשבוע שעבר, התחלפה במהירות בעת כניסת הדחפורים אל השטח באווירה של מתח, פחד ובהלה. לאור המחאה שהובעה בידי ארגונים שונים מהארץ ומחו"ל נגד הריסות הבתים והכפרים הבדואים בנגב במהלך ועידת הקרן הקיימת לישראל שהתקיימה באטלנטה בחודש שעבר, מיהרו גורמים בקק"ל להודיע כי אין לקרן כל קשר להריסות. ואילו, ההריסה השביעית של הכפר אל-עראקיב הבוקר, שבוע לאחר הקמתו של בסיס קק"ל בקרבת הכפר, עשויה ללמד אחרת.

במרחק של קילומטר מן הכפר הוקם בסיס גדול, מוקף קונצרטינות ובו ניצבים דחפורים ומכולות, מוכנים להתחיל לייער. שמו של היער המיועד נכתב באותיות גדולות על השלט הירוק של קק"ל. על אדמת הכפר אל-עראקיב מתוכנן להינטע "יער הטלוויזיה של אלוהים", God TV Forest בתרגום חופשי , שנתרם על ידי הארגון הנוצרי  God TV.  מדינת ישראל הורסת את בתיהם של אזרחיה בכדי לטעת עליהם עצים.

פורום דו-קיום בנגב לשוויון אזרחי קורא לממשלת ישראל להפסיק להרוס את בתיהם שלאזרחיה בכדי לאפשר לקק"ל לטעת עצים ויערות ברחבי הנגב. בנגב ישנם שטחים פתוחים רבים בהם יכולה הקק"ל לפעול וההתעקשות על אדמות אל -עראקיב אינה מקרית. אנו קוראיםלממשלת ישראל לפעול על מנת להגיע לפתרון ולאפשר לאזרחיה באשר הם חיים מכובדים ושוויםבנגב ולא לנשלם מאדמתם באמצעות ייעור. אנו, אזרחי הנגב, יהודים וערבים, לא זקוקים לעוד יערות, אנו זקוקים לדו-קיום אמיתי בנגב שיושג אך ורק דרך פתרון סוגיית הקרקעות ופעולהלמען שוויון אמיתי.

מאת: פורום דו קיום בנגב
מיכל רותם

ראו עוד :

עצים נעקרו וציוד חקלאי הוחרם באל עראקיב- אדם אחד נעצר

האוונגלסיטים מיערים את הנגב

יער טלויזית האלוהים- God TV forest

לפרטים נוספים: מיכל רותם 050-939129