בוידאו שאורכו כ-7 וחצי  דקות רואים בברור כיצד דוחפים ומכים השוטרים זקנים וילדים קטנים. תעוד מצמרר של אלימות המשטרה כנגד התושבים באל עראקיב ביום חמישי האחרון.

שוטרים נראים כשהם יורים קליעי גומי על התושבים ללא אבחנה.  מהירי נפצעו עשרות אנשים. שתי נשים אבדו את הכרתן ממכות השוטרים. ששה לפחות נזקקו לטיפול רפואי.

כמו כן נראה מעצרו של אחד התושבים כשהוא נגרר מתוך קבוצה של תושבים שעסקה בטיפול באחת הפצועות ללא כל פרובוקציה מצידו. באירועים נעצרו ששה אנשים. ארבעה שוחררו ביום שישי . מעצרם של שניים מהעצורים אברהים ואחמד אבו מדיע'ם הוארך עד יום שני (מחר). לדברי המשפחה מעצרם של השניים הוארך לאחר שהתביעה הגישה לשופט מסמכים חסויים שלא ידוע מה תוכנם. ידוע כי בכונתה של המשטרה לנקוט ביד קשה כנגד חלק מהתושבים כדי לשבור את ההתנגדות לפעילות הקק"ל במקום. כך נהגה המדינה גם ביחס למשפחת א-טללקה תושבי הכפר טוייל אבו ג'רוול. 8 מבני המשפחה עצורים עד היום ונזק כבד נגרם למשפחה.

הוידאו צולם על ידי אמנון לוטן, אחד מששת העצורים באותו יום.

אתמול (שבת) ביקרו יותר ממאה אורחים באל עראקיב ושמעו מפיהם של התושבים את חוויותיהם הקשות בשבועות האחרונים ובמיוחד ביום חמישי האחרון. המבקרים סיירו בשטח וחלקם רשמו סיסמאות הזדהות על הסוכות שבנו התושבים.

אל עראקיב לא תיפול, צילום: אסף סולטן

קשה במיוחד היה לשמוע על מצבם של הילדים שהמראות והקולות שראו ושמעו זעזעו אותם עמוקות. הורים בכפר מספרים על ילדים שממשיכים להשתולל, לדבר אל עצמם ולהכות בעצמם בכעס.
"יש שינוי  בהתנהגות של הילדים", אומר לי עלי אבו מדיע'ם."לא קיבלנו כל עזרה פסיכולוגית מהרשויות למעט ביקור אחד של פסיכולוגים שארגנה עמותת יסמין א- נקב לפני כשבועיים. אבל חייב להיות רצף."

שלושה מהמבקרים בכפר עוכבו אתמול במהלך הביקור על ידי המשטרה כשהתקרבו למתחם בו חנו הכלים של קק"ל. הם שוחררו לאחר שעשרות מחבריהם התישבו מול שער המתחם ולאחר דין ודברים בין השוטרים לנציגי האורחים בכפר.

מצגת זאת דורשת JavaScript.


תושבים מספרים ומציגים תמונות שצולמו בארועים ושאריות של אמצעים לפיזור הפגנות. כמעט לכל אחד בכפר יש חבורה סגולה מבעיטות או כדורי גומי. צילום: אסף סולטן

דברי השייח סייח בביקור בשבת. צילום: גיא בוטביה