המדינה נוקטת במדיניות של הפחדה והשתקה בכך שהיא מאשימה בדואים הנאבקים על זכויותיהם בהאשמות כבדות. באופן הזה מקוה המדינה להשתיק את ההתנגדות ולהרתיע אזרחים אחרים מלהתנגד למדיניות הנישול שבה נוקטת המדינה.

עו"ד סאלם אבו-מדיע'ם, המעורב במאבק אמר אתמול:
"לאורך כל ההריסות וגם עכשיו, המעצרים מכוונים במיוחד נגד פעילים יהודים וערבים שבאים מכל הארץ לתמוך במאבק של התושבים. המטרה של המשטרה ברורה: לשבור את גל התמיכה במאבק ואת המאבק בכלל. לכן המשטרה מפעילה אלימות חסרת תקדים, ומנסה להכריח את הפעילים להפסיק להגיע, כולל ניסיון להתנות שחרור ממעצר בהתחייבות לא להיכנס לכפר. זו הפעלת לחץ על הפעילים ועל התושבים, שלא עומדת במבחן בית-משפט. המניעה להיכנס לשטח והעיכובים לא נעשים לפי חוק, אין הכרזה על השטח כסגור, לא הוצא שום צו. המשטרה משתפת פעולה עם הקק"ל במלחמתה בתושבים."

שופט בית המשפט השלום דן הבוקר (10:00) בהארכת מעצרם של אברהים ואחמד אבו מדיע'ם שנעצרו אתמול באל עראקיב.

בדיון שהתקיים אמש בבית המשפט בבאר שבע והחל בשעה 22:30 , שוחרר הקטין תושב אל עראקיב שנעצר וכן שוחררו שלושת הפעילים: גדי אלגזי, יובל הלפרין ואמנון לוטן.

שני התושבים הבדואים שהדיון בענינם מתקיים הבוקר נאשמים בהאשמות חמורות בינם תקיפת שוטר והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.  החשודים מכחישים את האישומים.

מארגון סידרה שליווה את הפצועים מאל עראקיב שפונו אתמול בבוקר נמסר, כי כל ששת הפצועים שאושפזו בבית החולים סורוקה שוחררו מבית החולים. האחרונה שוחררה אתמול בשעת לילה מאוחרת.

הארגון גבה מהפצועים עדויות מפורטות מהן עולה תמונה קשה של אלימות מצד המשטרה. יתכן כי עדויות אלה ישמשו בסיס לתלונות כנגד השוטרים שיוגשו למח"ש בקרוב.

נגו'ה אבו מדיע'ם והשייח סייח

צילומים באדיבות תראבוט