20:00 תראבוט מעדכנים: הלילה ב-22:30 הדיון בבית המשפט השלום בבאר שבע לגבי 6 העצורים/מעוכבים.: איברהים ואחמד מדיע'ם וקטין תושב אל עראקיב, והפעילים: יובל הלפרין, גדי אלגזי ואמנון לוטן.

18:25 תיקון והרחבה: שניים מבין הששה שבידי המשטרה, גדי אלגזי ויובל הלפרין מוגדרים עדין כמעוכבים ולא כעצורים. ארבעה נוספים בינהם קטין נעצרו, (שמו של הקטין לא יפורסם כאן מטעמי צנעת הפרט). בין העצורים פעיל בשם אמנון ושני תושבים בוגרים אברהים ואחמד אבו מדיע'ם. אחמד אבו מדיע'ם לא חש בטוב בשעות הבוקר וקיבל טיפול רפואי ע"י המשטרה. בשעות הקרובות יתבהר האם ישוחרר מי מבין המעוכבים או העצורים בהוראת שופט. טאבת' אבו ראס, נציג עדאלה בנגב מוסר כי במידה ויאלצו העצורים לשהות הלילה במעצר, ידאג הארגון לשחרורם מחר בבוקר.

18:10 בידי המשטרה 6 עצורים . שניים מהם תושבי הכפר ועוד 4 פעילי ארגונים. פרופ' גדי אלגזי בין העצורים. עו"ד שחדה אבן ברי פועל לשחרורם. אין פרטים נוספים בשעה זו.

12:45 עדות של פעילה שהיתה במקום באדבות תראבוט

תמר, פעילה שנמצאת באל עראקיב: עמדתי ליד אישה שחטפה מכות מ-4 שוטרים, אגרופים בפנים, באוזניים בעורף ובעיטות – פונתה בהכרה מעורפלת

"עכשיו יש רגיעה, המשטרה נסוגה, הם כנראה הבינו שהם הגזימו. הם פוצצו במכות נשים וילדים שעמדו במחאה שקטה, השוטרים פשוט הכו נשים וילדים. אני עמדתי ליד אישה שקיבלה מכות מארבעה שוטרים אגרופים בפנים, באוזניים בעורף ובעיטות – פונתה בהכרה מעורפלת. לא ברור לי איך המשטרה מתנהגת ככה מול אנשים שעומדים בשקט. ניכרת הפחדה וזלזול מצד המשטרה. האנשים יושבים על האדמה ולא זזים בגשם, נשים וילדים. היה ירי של רימון הלם, כדורי ספוג ישירות על הנשים, מטווח אפס".

12:38 דיווח מסורוקה: נעימה אבו מדיע'ם שהיתה מחוסרת הכרה התעוררה ונמצאת כרגע בבדיקות רפואיות. אמל א-טורי סבלה מפציעות קלות ושוחררה. שתי פצועות האחרות סובלות מפגיעות רבות בפנים ונמצאות עדין בטיפול.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

צילום: חנאן א-סנע/ סידרה נקב

11:55 צוות טלויזיה של הערוץ הראשון וצוותי טלויזיה זרים נמצאים באל עראקיב. המשטרה נתקה מגע עם התושבים. עשרות תושבים יושבים עדין על הארץ. הטרקטורים של קק"ל עובדים מסביב.

11:40 דיווח מסורוקה. 4 נשים ו-2 ילדים מאושפזים כרגע בביה"ח סורוקה. אחת הנשים נעימה אבו מדיע'ם עדין מחוסרת הכרה סובלת מפגיעות בכל חלקי גופה כתוצאה מבעיטות ומכות אגרופים. שלוש נשים נוספות: עליה אבו מדיע'ם, סבאח א-טורי ואמל א-טורי פצועות ממכות ואגרופים ובעיטות בכל חלקי גופן ומבפגיעות של כדורי גומי בפנים בדרגות חומרה שונות.

שני ילדים בני 10 ו-12 פצועים אף הם ממכות ומכדורי גומי.

אחד העצורים אחמד אבו מדיע'ם לא חש בטוב ופונה ע"י המשטרה לבדיקה רפואית. נמסר כי ישנם פצועים נוספים באל עראקיב שלא פונו עדין למרפאות. לא ידוע מה הסיבה לכך עדין

11:05 סרטוני וידאו שצילם הבוקר חה"כ טאלב א-סאנע במצלמת-טלפון10:57 מסורוקה נמסר כי לחדר המיון הגיעו 4 פצועות קל. לא ידוע טיב הפגיעות.

10:04 בין העצורים השייח' סייח, פרופ' גדי אלגזי ועזיז אבו מדיע'ם

09:55 כ-250 אנשים יושבים על הארץ ומסרבים לזוז. 10 אנשים נעצרו ומעוכבים עדין בשטח הכפר. 4 נשים , ילד אחד ואדם מבוגר פונו לבית החולים סורוקה. בשעה זו אין פרטים על מצבם.

09:19 מאות תושבים יושבים על הקרקע בסמוך לסוכות ההרוסות שנבנו בלילה. שוטרי מג"ב והיס"מ מכים בנשים ובילדים.

חה"כ טאלב א-סאנע נמצא במקום עם התושבים.

09:15 דיווח כי המשטרה מונעת מאמבלונסים להכנס לשטח

09:10 בשעה זו זורמים אמבולנסים לאל עראקיב.

תושבים באל עראקיב מדווחים הבוקר על 20 נפגעים לפחות בתקיפה של כוחות המשטרה, רובם ילדים, בעימות שהתפתח עם קבוצה של כ-100 ילדים תושבי המקום. שתי נשים מחוסרות הכרה ומצבן לא ברור בשלב זה.

אלו הם פרטים ראשונים מהאירוע. ברור כי מדובר בהסלמה חמורה של המצב. בשבת מתוכנן ביקור סולידאריות גדול באל עראקיב.